Je těžké být debilem, neboť konkurence je příliš vysoká.

Srpen 2007

zajímavůstky o křečounech

29. srpna 2007 v 17:49 | kikina |  křečci
Několik zajímavostí o křečcích
bullet
Křečci neradi plavou, ale pokud je to nutné dokážou to.
bullet
Jsou známy křečci, jenž žili déle než 10 let věku.
bullet
V jednom vrhu se narodilo až rekordních 16 křečků.
bullet
Křečci používají lícní torby v případě, že se mláďata ocitnou v nebezpečí.
bullet
Dospělý křeček váží 120 g . Samice váží 108 g.
bullet
Křeček polní si dokáže nanosit až 90 kg. zrní.
bullet
Březí samice křečka běhají v šlapacím kole mnohem častěji než ostatní. Každou noc dokážou ujít až 8 km.
bullet
Křeček pochází z německého slova, které znamená hromadit.

vybavení křeččího ´´bejváku,,

29. srpna 2007 v 17:47 | kikina |  křečci

Vybavení bytu

Pokud máme základní obytnou plochu, je nezbytná vystýlka nejlepší jsou hobliny, nebo hrubší a větší piliny, dále je také dobré seno(promíchané s hoblinama). Lze též použít podestýlku pro kočky, ta je zvláště vhodná pro dlouhosrstého křečka. Jako materiál k vystýlce hnízda doporučuji toaletní papír, seno, suchou trávu a listí. Dalším důležitým vybavením je domeček, skrýš, kterou potřebuje pro pocit bezpečí. Nekupujte výrobky z plastu, nejvhodnější je domeček ze dřeva, avšak beze dna. Doplňte pak ruličky od toaletních papírů a různých balení(raději bez barviv), cihlové rourky, cihlové květináč, větve nebo i děravé kameny. Křeček to jistě ocení. Nezbytnou součástí křeččího bydliště je stálý zdroj vody, nejlepší jsou napajedla, z kterých nemůže voda samovolně týct a zvlhčovat prostředí křečka. Mističky doporučuji jen na potravu, vodu v miskách ihned zaneřádí, nebo převrhne.

údržba klece

29. srpna 2007 v 17:42 | kikina |  křečci
Křeček by měl mít vždy čistý domov, aby byl zdravý. Nikdy nesmíte dopustit, aby klec zvlhla. Na to dejte hlavně pozor, jestli máte terárium, protože v teráriích špatně cirkuluje vzduch. Každý den byste měli prohlédnout všechny rohy klece, protože křečci přebytečnou potravu s oblibou ukrývají a mohly by tam být shnilé kousky ovoce nebo zvlhlá semena, která začnou rychle plesnivět. Nekrmte ho proto větším množstvím, než křeček spotřebuje za jeden den. Misky na potravu a napáječku denně čistěte. Zvlhlou vystýlku každé dva dny odstraňte a nahraďte ji čerstvou. Zhruba jednou za týden proveďte generální úklid klece - to znamená, že kompletně odstraníte podestýlku, materiál na hnízdo v případě potřeby znovu obnovíte, klec nebo terárium vymyjete teplou vodu s přísadou jemného desinfekčního prostředku. Nepoužívejte silně aromatické a agresivní prostředky, mohou být pro křečky nebezpečné. Jak často je potřeba provádět "generální úklid" závisí také na velikosti klece, počtu zvířat, druhu potravy a druhu zvířete. Pokud máte například křečíky džungarské, není potřeba klec čistot tak často. Čištění klece není nepříjemná práce, pokud to děláte dost často a pokud máte svá zvířátka opravdu rádi.

řeč těla

29. srpna 2007 v 17:41 | kikina |  křečci
Co vám chce říct křeček svým chováním?
1)Panáčkuje Objevil nějakou věc,kterou musí prozkoumat.
2)Je otupělý a bez účasti Nudí se,potřebuje nějaké nové věci.
3)Stáhne se do sebe Je vylekaný z nějakého zvuku.
4)Bručí a vrčí Chce být chvíli v klidu.
5)Bručí, vrčí a je agresivní Je na vás rozzlobený,nenecháte ho v klidu
6)Nosí krmení,hrabe v podestýlce,cvičí v kleci Má dobrou náladu.
7)Zívání Odpočinek po příjemně stráveném dni.
8) Rychle se snaží nanosit nejvíc materiálu na hnízdečko Bude mít mláďátka!
9)Utíká před hlazením Už je vyhlazený na maximum.
10)Lehá si do obranné pozice(na zádech a vyceněné zuby) Brání se ,je vyděšený.jestli na něj šahnete zaútočí.
11)Hubne ,je bez zájmu zanícené oči Typická známka stáří,nebo nemoci.
12)Plazí se po zemi Nejistota(nové prostředí).
13)Nafukuje lícní torby Hrozba.
14)Zvedá obě přední tlapky Postoj samečka napadeného samičkou.
15)Skáče do vzduchu Má dobrou náladu.
16)Uši směřují dozadu Únava,nejistota,strach,zkoumavá pozornost

jak se starat o křečka

29. srpna 2007 v 17:40 | kikina |  křečci
než si koupíte křečka uvažte že ho budete muset měnit piliny každy týden aby vám nesmrděl v pokojíčku taky že budete muset nasadit spoustu peněz na žrádlo apod. budete se mu muset věnovat aspon jednou za měsíc aby vás měl v oblibě jsou to nádherní a roztomilí zvířátka žijou asi průměrně 2-4 roky záleží na druhu nemoci:děláli se na vašem křečkovi nějaká boule (je možné že je to nádor) a okamžitě běžte k veterináři ale když jej má na ústech tak si nedělejte starosti tam si křeček schromažduje své jídlo dále si můžete všimnou že někteří křečkové mají jakoby roztrhlé ucho to není nemoc jestli máte dva křečky v jedný kleci tak se pravděpodobně poprali a takhle to dopadlo ale s tim k veterináři chodit nemusíte to se zahojí samo víc vám toho asi neřeknu protože se mi víc nemocí naštěstí nestalo.

typy pro šťastný život džungaráka

29. srpna 2007 v 17:39 | kikina |  křečci
1.Běhací kolečko samo o sobě pohyblivým křečíkům nestačí. Tato neustále sem a tam pobíhající zvířátka potřebují hodně pohybu.
2. Křečíkům drženým v chladu v zimě srst zesvětlí nebo úplně zbělá.
3. Džungarské křečíky snadno rozpoznáte podle tmavého úhořího pruhu na hřbetě.
4. Ve své vlasti džungaráčci dodržují zimní spánek, jako domácí zvířata jsou však aktivní po celý rok.
5. Křehcí, ale přátelští plyšoví medvídci, kteří se rychle ochočí - takoví jsou tito trpaslíci. Bohužel se dožívají jen 2,5 let.
6. Džungaráčci nemají rádi průvan, ale ani přílišné teplo. Přetopené místnosti (přes 20 °C) v zimě jim neprospívají.
7. Tito trpaslíci jsou snášenlivější než křečci zlatí, proto je můžete v dostatečně velkém prostoru držet i ve skupině.

krmení

29. srpna 2007 v 17:35 | kikina |  křečci

Potrava

Křeček ve volné přirodě konzumuje vše možné, od různých semen, bylin až po červíky a larvy které objeví na svých výpravách za potravou. Proto mu také v zajetí musíme poskytnout kvalitní potravu podobnou té, jakou nalezne v přírodě. Kupovaná krmení ve zverimexech nesjou příliš vhodná, jednak křeček odmítá papat některé složky a jednak je tato potrava přiliš jednostranná. Ve svém domě určitě najdete vhodné krmení pro vašeho mazlíka, výběr je opravdu veliký. Jakákoliv semena a zrna s menším množstvím tuku - obilniny, kukuřice, hrášek apod, krmení pro andulky, granulovaná tráva, tvrdé pečivo, piškoty, ovesné a kukuřičné vločky, syrové nudle, rozdrobené suchary, rozinky, zelenina - mrkev, okurka, cuketa, bílé zelí, kedluben, dýně, sladká paprika, ovoce - jablko, hruška, jahody, banán, hroznové víno, pampeliška, jitrocel, pšeničné klíčky, mouční červi, cvrčci, kočičí nebo psí granule, tvrdý sýr, vajíčko. Vše podávejte nekořeněné, zelené krmení nesmí být mokré a také ho nesbírejte u silnic. Některé složky krmiva vedou k nadměrné spotřebě a k ztučnění, takže je musíš dávat opatrně. Mezi takové patří především všechny druhy ořechů, slunečnicová semena a rozinky. 4-5 slunečnicových semen nebo 1 burský oříšek denně je pro křečka horní hranice.
S dávkami jídla je to už horší - u každého křečka je to různé, ale jedna věc je jistá - je potřeba na ní dávat pozor, křečci totiž mají ve zvyku (už od přírody) potravu shromažďovat a schovávat, k čemuž mu slouží jeho kapsičky, které si opravdu dokáže nacpat. To v praxi znamená, že když křečkovi nasypáte třeba zrníčka a on je hned do sebe naláduje, tak to většinou není to že má tak hrozný hlad, ale jen to že křeček je hrozný hamoun a svoje jídlo si jde někam schovat, třeba do domečku. Tímto vzniká taková zásobárna, kterou je občas nutné zkontrolovat a odstranit zahnívající krmení.
Vodu doporučuju převařenou a odstátou - tím se zní odstraní chlór, který křečkům neprospívá a proto není vhodné podávat vodu přímo z kohoutku.

co má a nemá rád

29. srpna 2007 v 17:35 | kikina |  křečci

Má rád:

1.Křeček zbožnuje mírné osvětlení.
2.Má rád příjemné teplo.
3.Přes den vyžaduje nerušený spánek.
4.Pohodlně vypolstrovaný pelíšek určitě uvítá.
5.Křeček rád běhá a proskoumává oklí.
6.Bez něčeho na obrušování zubů to prostě najde.
7.Křeček potřebuje pach svého domova aby se cítil skutečně dobře.
8.Tichá hudba v pozadí je křečkům příjemná.
Namá rád:
1.Nesnáší příliš jasné světlo.
2.Teploty pod 15 stupnů celsia jsou křečkům nepříjemné.
3.Otřesy a hlasité zvuky ruší křečkův denní spánek.
4.Křeček se nechce probudit a rozhodně nebude mít dobrou náladu.
5.Průvan,cigaretový kouř,vlhkost vzduch můžou křečkovi způsobit infekci dýchacích cest.
6.Křeček nemá rád pach mídla nebo dezimfekci na rukou.
7.Cokoliv uspěchaného je křečkovi proti srsti.

jak se fotí křečci

29. srpna 2007 v 17:34 | kikina |  křečci
Jak se fotí křečci...
Když jsem začínala fotit křečky, říkala jsem si, jaké to bude jednoduché. Jak se mi pěkné fotky budou je sypat. A ono nic. Nic se nesypalo. Tuhle se křeček schoval, támhle utekl a než jsem se vzpamatovala byl za skříní. Časem jsem přišla na pár triků jak fotit a nemít překousané dráty od telefonu.
1. Místo, kde budete fotit: Vyberte si místo, osvětlené nejlépe denním světlem, kde vás při focení nebude nikdo rušit (když je velký hluk, křečci se bojí a budou se vám za každou cenu snažit utéct ). Večer není na focení přiliš vhodný pokud nemáte rychlý fotoaparát s kvalitním bleskem. Sama fotím na křesle natočeném k oknu.
2. Pozadí: Jako pozadí je vhodné plátno, ručník nebo prostěradlo (prostě co vás napadne, ale nejlépe nějakou látku ). Asi nejvhodnější barvou je tmavě modrá, dobrá je však také bílá se světlounce růžovým nebo šedým nádechem. Použít se dá také vínová, ale spíše u světlých křečků - ti tmaví v ní trochu zanikají. Vůbec nejlepší je, když k tmavému křečkovi použijete světlé pozadí a obráceně. Vzorované, strakaté a jinak rozptylující pozadí je nevhodné - křeček se v něm úplně ztratí.
3. Tipy:
n Před focením můžete na látku na hromádku nasypat trošku nastrouhaného sýra, nebo moučných červů. Křeček si k jídlu sedne, a vy budete mít více času na focení.
nPokud fotíte opravdu živé křečky, nemáte skoro šanci zachytit je. Předtím, než uděláte fotku, přiklopte křečka rukou. Jen co začnete fotit, ruku zvednete. Musíte však rychle, aby vám ruka nezůstala na snímku.
Příliš tmavá fotka, křečkovi v popředí není moc vidět hlava, druhý křeček není vidět vůbec. V levém dolním rohu je část hlavy třetího křečka, která fotku velice ruší.Barvy jsou poměrně hezké, ale křeček je rozmazaný a tráva zaostřená. Také krabice u křečkova ocásku napůsobí moc hezky.Poměrně dobré barvy, i když chybí trošku světla. Fotka má děj, zvíře se snaží uprchnout z výběhu. Křeček má však hlavu úplně stočenou pryč.Nehezká rozmazaná fotka. Křeček nikoho nezaujme, červená mříž působí velice rušivě. Zvíře je přesvětlené. V pravém dolním rohu ruší již tak špatnou fotku kousek tmavé stolní lampy.

jak se máš ?

29. srpna 2007 v 17:34 | kikina |  ankety
Ptám se vás na jednoduchou otázku -

kočičí desatero

29. srpna 2007 v 17:34 | kikina
Zlatá životní pravidla pro kočky/pak bude správně fungovat i člověk/
KOUPELNA
Vždy doprovázej hosty do koupelny . Nemusíš vůbec nic dělat. Stačí,když si sedneš a budeš na ně zírat.
NÁBYTEK
Když musíš zvracet, rychle vyskoč na křeslo. Pokud to ve spěchu nestihneš, aspoň se postav na drahý orientální koberec. Pokud v bytě tento koberec není, postačí i huňatá podložka. Když pak zvracíš na koberec, udělej to s rozběhem a raději hned dvakrát, aby byla skvrna aspoň tak dlouhá jako lidská noha.
ASISTENCE
Pokud jeden z tvých lidí na něčem pracuje a druhý jen líně polehává,drž se toho zaměstnaného.Říká se tomu "pomáhání", u lidí je to obecně známo jako "překážení".
DVEŘE
Zavřené dveře jsou zakázané, ať vedou do kteréhokoliv pokoje. Postav se na zadní tlapky a zpracovávej dveře předními tlapkami. Až budou dveře otevřené, nemusíš jimi hned projít. Pokud se ti podařilo,že ti otevřeli dveře ven, zůstaň prostě stát mezi nimi, trochu si popřemýšlej. Obzvlášť důležité je to při chladném počasí, dešti nebo silných náletech komárů.
KOČIČÍ ZÁCHOD
Když používáš záchod, dbej vždy na to, abys vyházel ven co nejvíce steliva. Lidé rádi šlapou bosýma nohama po stelivu.
DOBA SPÁNKU
Spi v noci na člověku tak, aby se nemohl ve spaní obracet.
SCHOVÁVÁNÍ
Schovej se občas na místech,kde tě člověk nenajde. V žádném případě nevycházej ven dřív než za tři nebo čtyři hodiny.Lidé propadnou panice a budou si myslet,žes utekl. Až pak vyjdeš ven, zahrne tě člověk láskou a možná dostaneš i pamlsek.
BĚHÁNÍ
Běhej co nejčastěji a pokud možno pod nohama svého člověka, hlavně na schodech, když drží něco v náručí, ve tmě a ráno, hned co vstane. Nesmírně tím zlepšíš kordinaci jeho pohybů.
A JEŠTĚ POSLEDNÍ PODNĚT
Přistup co nejblíž k člověku, nejraději k jeho obličeji, otoč se, zvedni ocas a ukaž mu zadní část těla. Lidé to milují, tak to dělej hodně často! A nezapomínej také na hosty!
Pravidla správného "pomáhání":
1.Když dohlížíš na vaření, posaď se těsně za levou patu kuchaře. Neuvidí tě, a tak
máš větší šanci, že na tebe šlápne a pak tě vezme do náruče a bude tě hladit.
2.Když tvůj člověk čte, lehni si mu těsně pod bradu, přesně mezi oči a knihu, pokud nemůžeš ležet přímo na knize.
3.Když tvůj člověk vyřizuje nějaké papírování,lehni si doprostřed papírů, ale tak, abys jich měl co nejvíc pod sebou.Dělej, jako bys dřímal, ale co nejčastěji sekej po tužce.
4.Když tvůj člověk píše vánoční pohledy nebo vyplňuje daňové přiznání, nezapomeň, že mu musíš pomoci! Posaď se na ten papír, na kterém právě pracuje. Pokud tě přemístí, odměň ho smutným pohledem. Když práce dobře pokračuje, poválej se po papírech a trochu je pomačkej. Když tě podruhé přenese na jiné místo, shazuj ze stolu jednu tužku po druhé, ale hezky pomalu.
5.Když tvůj člověk čte noviny a drží je ve výšce, skoč před noviny. Lidé také rádi skáčou.
6.Když tvůj člověk pracuje u počítače, vyskoč na stůl, přeběhni po klávesnici,pohraj si s myší a pak si mu lehni na klín a na paže tak, abys mu užitečně zpomalil psaní.

klikni

29. srpna 2007 v 17:33 | kikina |  ankety
anketka prooosím , abych věděla , že na tomhle blogu někdo byl

pár vtípků o psech

29. srpna 2007 v 17:27 | kikina |  Pejsani
pár vtípků
"Dneska jsem vzal psa k veterináři. Kousl totiž moji ženu."
"A to jsi ho byl nechat utratit?"
"Ne, nechal jsem mu nabrousit zuby."
"Kdo tě tak pokousal?"
"Můj pes."
"A jak se ti to stalo?"
"Vrátil jsem se domů střízlivý a on mě nepoznal."
Do nevěstince vejde chlap, na obojku velkou skvrnitou dogu. Vyhledá madam.
"Chci tu nejvychrtlejší dívku."
" Ale pane, máme tady mnoho krásných dívek!"
" Ne, chci tu nejvychrtlejší."
" Dobře, počkejte na pokoji."
Po chvíli přivede madam neuvěřitelně vychrtlou dívku. Chlápek jí říká:
" Mohla by ses svléknout a postavit na všechny čtyři? A mohla by ses taky prohnout v pase a vystrčit zadek?" Dívka tak učiní a čeká, co ten chlap hodlá dělat. Chlap chytne psa, nakloní se k němu a
zařve mu do ucha:
"Tak se podívej, takhle budeš vypadat, když nebudeš žrát!"
Malý ježek se na poušti ztratil rodině. Když se ráno našli, ježčí máti se vyptává, zda neměl v noci strach. ¨"Vůbec ne," odpověděl ježeček hrdě. "Přitulil jsem se ke kaktusu."
Medvěd jde po lese a najednou kolem něj prosviští zajíc na suprovým kole, medvěd ho zastaví a ptá se ho:"Kdes na to vzal?"Zajíc odpoví:"To víš, nepiju a mám na kolo".Příští týden jde medvěd opět po lese a tentokrát kolem něj prosviští zajíc na motorce, medvěd ho zastaví a ptá se:"Kdes na to vzal?"Zajíc odpoví:"To víš, nepiju a mám na motorku".Týden na to potká zajíc medvěda, jak to praží v nablejskanym poršáku, zastaví ho a ptá se udiveně, kde na to vzal. Medvěd odpoví:"To víš, vrátil jsem flašky!"
Medvěd se rozhodl, že si udělá seznam zvířat, které sežere.Přišla za ním liška:"Medvěde, i mně chceš sežrat?""Jo.""Nemohl bys počkat? Rozloučím se s rodinou, a potom přijdu a můžeš mě sežrat.""V pořádku."Přišel vlk:"Medvěde, i mně se chystáš sežrat?""Jo.""A nemohl bys to o den odložit? Oběhnu kamarády, rodinu, rozloučím se, potom se vrátím a můžeš mě sežrat.""V pořádku."Přišel zajíc:"Medvěde, i mně chceš sežrat?""Jo.""A nemohl bys mě vyškrtnout ze seznamu?""V pořádku."
Na policejní stanici zvoní telefon, policajt ho zvedne a ze sluchátka se ozve:"Dobrý den. Prosím vás, okamžitě přijeďte! K nám se vloupala kočka!!!""Ale paní to nebude tak zlé.""Jaká paní? Vy blázne!! Tady kanárek"!
Uprostřed provazového mostu vysoko v horách poskakuje a křepčí orel.Jde kolem liška." Hej orle, co to děláš? " "Machruju, machruju, pojď taky!"Za chvíli jde kolem zajíc a ptá se: "Co to tam děláte?""Machrujem, pojď s náma machrovat."Po nějaké době jde kolem medvěd. "Hej bando, co to tam vyvádíte?""Machrujem, machrujem, pojď taky."Najednou se provazový most urve a všichni letí dolů do propasti. "Tak a je to v pr....", zabručí medvěd."Tak uletíme!", navrhne orel."No jo, ale my nemáme křídla!""Tak co tady MACHRUJETE?!"
Mamut se prochází pralesem a najednou ho přepadne stádo slonů. Sloni ho zmlátí zkopou a odejdou. Mamut se zdvihne, otřese sea zanadává: "Zkurvení skinheadi!"
Přijde žabička k veterináři s punšičkou na hlavě a veterinář se jí ptá:"Co se ti stalo žabičko?" Žabička : "Drž hubu - to je přepadení!"
Sedí dvě blechy na patníku u silnice a vykládají si. Vtom jedna vidí, jak se z dálky blíží velký huňatý pes a loučí se: "Holka, měj se, mě už to totiž jede."
Potkají se dva červotiči v kuse sýra. Jeden povídá" "Taky už máte problémy s chrupem?"
Potká šnek šneka, ten druhý je ale strašně pomlácený, má rozbitou ulitu, ohnutá tykadla, no prostě jedna velká hrůza. "Prosím tě , co se ti stalo?" Ále, to si jednou takhle frčím pěkně rychle z koépce, nestíhám koukat napravo nalevo, vítr mi fučí kolem uší ..... a najednou předemnou vyroste houba!"
Sedí žába na studni. Kolem jde princ a slyší žábu volat: "Když mě políbíš, něco dostaneš." A tak princ, znalý pohádek, neváhá, běží a žábu políbí. Čeká, co dostane, ale žába suše odpoví: "Dostaneš ekzém"
Přijde chlápek do baru, ¨na rameni má tekovou větší opičku. Objedná si panáka, opička seskočí a začne pobíhat po bäru. Vyskočí na pult, sáhle do misky s olivami a pár jich sní, pak se vrhne na plátky citrónu a nakonec vyskočí na kulečníkový stůl, nacpe si do pusy jednu kouli a celou ji spolkne. Barman nevěřícně zírá a povídá: " Sakra, člověče, viděl jste to? Ta opice spolkla kulečníkovou kouli!" "To mě nepřekvapuje," odpovídá chlápek, " ten malý mizera sežere všechno, co mu přejde do ruky. Nebojte, za všechno zaplatím." Clápek dopije, zaplatí drink a i všechno ostatní a odejde. Za čtrnáct dní přejde zas. Zase si dá panáka a opička začne běhat po baru. Vyskočí na pult, sebere tam z dortu třešni, strčí si ji do zadka, zas ji vytáhne a sní ji. Barman je znechucen a říká chlápkovi. "Ta vaše opice strčila třešeň do zadku a pak ji snědla!" "To mě nepřekvapuje. Pořád žere všechno a od tý doby, co spolk tu kulečníkovou kouli, si všechno napřed změří!"
Chlap zaůlévá ve dvanáctém patře kytky a najde tam šněka. Nu co - vyhodí ho ven. Za deset let se ozve u dveří zvonek. Chlap otevře, tam ten šnek a povídá: "Tos pos**l, kamaráde...!"

důležité věci o psech

29. srpna 2007 v 17:20 | kikina |  Pejsani
Deset pravidel soužití se psem
1. Do domu pes nesmí
2. No dobře, do domu smí, ale jen do některých místností.
3. Pes smí do všech místností, ale nesmí lehat na nábytek.
4. Pes smí lehat jen na starý nábytek.
5. Tak dobře, smí lehat všude na nábytku, ale nesmí spát s lidmi v posteli.
6. Ok, pes smí do postele, ale jen když ho tam pán zavolá.
7. Pes smí spát v posteli, kdy se mu zachce, ale nesmí zalézt pod peřinu.
8. Pes smí pod peřinu. Ale jen když ho tam pán pozve.
9. Pes smí spát pod peřinou každou noc.
10. Lidé smí pod peřinu jen se svolením psa.
Zákony psího vlastnictví
Jestli se mi to líbí, je to moje.
Pokud to mám v tlamě, je to moje.
Pokud ti to můžu sebrat, je to moje.
Pokud si s něčím hraješ a položíš to, je to moje.
Pokud jsem to měl před chvílí, je to moje.
Pokud to jen vypadá jako moje, je to moje.
Pokud je to moje, nesmí se to podobat ničemu z tvých věcí.
Pokud to rozkoušu na kousky, všechny kousky jsou moje.
Pokud jsem to viděl první, je to moje.
Když se to rozbije, je to tvoje.
Proč je skvělé být pes?
Protože:
 • Nikdo od vás nečeká, že se budete každý den koupat.
 • Když vás někde svědí, klidně se podrbete.
 • Špatné jídlo pro vás neexistuje.
 • Kost ze zverimexu vás zabaví na celé hodiny.
 • Když vám rostou chlupy na neobvyklých místech, nikdo si toho nevšimne.
 • Můžete proležet celé dny bez obav, že vás vyhodí.
 • Když dáte cizímu člověku hlavu do klína, nemáte z toho problémy.
 • Stále máte radost, když vidíte stejné lidi.
Motta o psech
 • Budiž, člověk může jít dál staletími sám, bez tiché ozvěny psích tlapek, ale otázka je, nakolik bude ještě člověkem …?
 • Pes je zvíře, které bylo Bohu tak milé, že je dal člověku jako věrného spojence, jako anděla strážného
 • Pes, to je ctnost, jež se stala zvířetem, protože se nemohla vtělit do člověka
 • Přijde čas, kdy bude zločin na zvířeti trestán stejně jako zločin vůči člověku
 • Pes je krásný bez ješitnosti, silný bez vypínavosti a udatný bez zběsilosti. Má všechny lidské ctnosti bez lidských slabostí
 • Mezi prací v životě lidském a smrtí na konci života musí zůstat něco pro radost, PES!
 • Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy
 • Zvířat jako lidé stejný úděl mají, jedni i druzí stejně umírají, dýchají stejně, v čem je člověk před zvířetem?
 • Historie je spíše plná příkladů věrnosti psů než přátel
 • Jediný rozdíl mezi člověkem a psem je v tom, že v nouzi a nebezpečí se na člověka spolehnouti nelze, kdežto na psa se spolehnouti můžete vždycky
 • My lidé jsme sami, úplně sami. Žádný jiný živočich s nímž se setkáváme, se s námi dobrovolně nespojil - jedině pes
 • Psi dovedou milovat, jsou něžnější než lidé, věrnější, mají takt a neomylný instinkt, který jim umožňuje rozeznat dobro, odlišnost lidi hodné a zlé.
 • Člověk je Bohem psa. Nezná jiného, nechápe jiného Boha. Pes v přítomnosti člověka, svého pána je oddaný a spokojený, uléhá k jeho nohám, pokorně k němu vzhlíží, s radostí ho poslouchá a s láskou ho doprovází. Celá duše psa vzhlíží ke svému Bohu rozplývá se v něm, všechny jeho síly, schopnosti a služby patří jen jemu, člověku!
Psí desatero
 • 1.Pane žiji 10 - 12 let, každé vzdálení od Tebe mi přináší žalost. Mysli na to, než si mne pořídíš!
 • 2.Popřej mi čas, abych pochopil, co ode mne žádáš!
 • 3.Nehubuj mě dlouho a nezavírej mne za trest!
 • 4.Ty máš svou práci, zábavu, své radosti - já mám jen Tebe!
 • 5.Mluv na mě často! I když slovům úplně nerozumím, stačí mi Tvůj hlas, který se ke mne obrací.
 • 6.Pamatuj, že to, jak se se mnou zachází, nikdy nezapomenu!
 • 7.Než mě uhodíš, uvědom si, že mohu lehce rozdrtit kosti Tvé ruky, ale já to neudělám!
 • 8.Až seTi bude zdát, že jsem neposlušný a líný, uvědom si,že i já mám své potíže: stáří, dlouhý pobyt na sluníčku, nebo mám opotřebované srdce. Starej se o mě, i když zestárnu, vždyť i to na Tebe čeká!
 • 9.Každou cestu mi buď při boku! Neříkej nikdy: u toho nemohu být, nebo: ať se to stane v mé nepřítomnosti!
 • 10.Všechno je pro mne lehčí, když jsi u mne!
Psí modlitba
 • Buď ke mně laskavý, můj milovaný pane, protože žádné srdce na světě není za laskavost vděčnější než moje milující srdce.
 • Nelámej mého ducha holí, protože i když budu mezi ranami lízat tvou ruku, tvoje trpělivost a pochopení mě rychleji naučí to, co ode mě očekáváš.
 • Mluv na mne často, protože tvůj hlas je nejsladší hudbou na světě. Musíš to sám poznat podle toho, jak vrtím ocasem, hned jak mé čekající uši uslyší tvé kroky a slova pozdravu.
 • Když je zima a sychravo, pusť mě prosím dovnitř, protože já už jsem domácí zvíře, které není zvyklé na drsné počasí.
 • A nežádám nic většího než privilegium sedět u tvých nohou vedle krbu.
 • I kdybys neměl domov, budu tě raději následovat zimou a sněhem než odpočívat na tom nejměkčím polštáři v tom nejteplejším domě kdekoli na zemi, protože ty jsi mým Bohem a já jsem tvým oddaným uctívačem.
 • Udržuj moji misku vždy plnou čerstvé vody, protože i když ti nebudu vyčítat, když bude suchá, neumím ti říci, že trpím žízní. Krm mě čistou potravou, abych mohl zůstat v pořádku a dovádět, skotačit po tvém boku a abych mohl být pln dychtivosti připraven a schopen chránit tě s nasazením vlastního života, pokud bys byl v ohrožení.
 • Můj milovaný pane, pokud by se velký Pán rozhodl zbavit mě zdraví nebo zraku, neodvracej se ode mě.
 • Raději mě jemně drž ve svém náručí, zatímco mi tvé obratné ruce darují milosrdný dar věčného klidu - a já tě opustím s pocitem trvajícím až do posledního dechu, že jsem nikdy nebyl ve větším bezpečí než ve tvých ruchách.
  Desatero pejskařů
 • Mají rodiče, manžele, manželky, příbuzné a známe, kteří je považují za praštěné
 • Jsou přesvědčeni, že porodní bednu má v obýváku každý
 • Nerozzlobí je telefon ve čtyři ráno, pokud jde o pomoc při vrhu
 • Jezdí výhradně v autech plných psů
 • Výstavní katalogy mají vždy po ruce, ale najít účet za plyn?
 • Doma mají nepořádek, ale vyprané pelíšky a vydrhnuté kotce
 • O víkendu zásadně nejsou k zastižení
 • Utrácejí tisíce za benzín, za výstavní poplatky a ubytování, aby si domů přivezli diplom za pět korun
 • Na rozdíl od všedních dnů jsou schopni v neděli vstávat v pět ráno, aby přijeli včas na výstavu.
 • Jsou schopni vést hodinové rozhovory se stejně postiženými kolegy ve výrazech, kterým rozumějí jen oni sami.
Modlitba psa
 • Není na světě lepšího psichiatra než štěně oblizující vám obličej
 • Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.
 • Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni.
 • Můj manžel mi dal na vybranou- buďto on nebo pes. Občas se mi po něm stýská…
 • My s manželem pomýšlíme, že si buď koupíme psa nebo pořídíme dítě.Nemůžeme se rozhodnout, zda si máme nechat zničit koberec nebo životy.
 • Dát psovi kost není laskavost.Laskavost je podělit se se psem o kost, když máš hlad jako pes.
 • Jakmile jednou podrbete psa, máte navždy vystaráno o zábavu.
 • Ať už dáte psovi do misky jakoukoliv pochoutku, pes vás bude vždycky podezírat, že vy máte k jídlu něco lepšího.
 • Pes naučí vaše dítě věrnosti, vytrvalosti a třikrát se zatočit před ulehnutím.
 • Kdybych věřil na nesmrtelnost, bylo by jisté, že znám dost psů, kteří se dostanou do nebe, a jen velice, velice málo lidí.
 • Abychom získali správnou představu o své důležitosti, měl by každý mít psa, který ho bude zbožňovat, a kočku, která ho bude ignorovat.
 • Pes k člověku vzhlíží, kočka ho přehlíží a prase ho považuje za rovnocenného partnera.
 • Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.
 • Člověk je bohem psa.Pes nezná nikoho jiného, nechápe nikoho jiného.Jeho celá psí duše se rozplývá v jeho bohu, všechny jeho síly jsou zasvěceny jeho službám.
 • Ten kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.
Deset rad psí mámy štěňatům
Dopiluj svůj nevinný pohled k naprosté dokonalosti, potom ti nedokážou nic odříct.
Pomalu krouži kolem svého jídla, znechuceně se v něm hrabej čumáčkem, určitě potom dostaneš něco lepšího.
Vrť tak dlouho ocáskem, až tě pustí do své postele, ze začátku se tam tolik neroztahuj, ale později se natáhni tak jak potřebuješ, tak abys měl hodně místa a mohl pohodlně spát.
Na všechny povely se tvař velmi hloupě, a reaguj na ně jen tehdy, kdy za to bude nějaký pamlsek.
U jídelního stolu si vždycky sedni k tomu, kdo nedojídá, uvidíš že mu vždy pro tebe něco upadne.
Nikdy nelov a nepronásleduj sousedovu kočku a slepice, vždy jen ty opravdu cizí.
Spřátel se s řezníkem, zůstaň způsobně stát před výlohou jeho krámu, vrť pěkně svým ocáskem a tvař se velmi mile.
Nevyhrabávej díry ve vlastní zahradě nebo se u toho nenech nachytat.
Nelov králíky, běžce, cyklisty a auta, protože jinak na tebe čekají doživotně procházky pouze na vodítku.
Doveď svého pána nenápadně k cukrárně a dej mu jasně najevo, že právě vanilková zmrzlina je tvoje nejoblíbenější.
Modlitba psa při koupi
"Když se narodím, vybereš si mne. A zůstanu Ti věrný po celý život. Když se náhodou v Tvém domě zapomenu, odpusť mi, jsem ještě malý. Uvidíš, až vyrostu a zesílím, budu hodný a čistotný, nepotřebuji téměř nic, jen pohlazení a trochu jídla a za to budu bdít nad vším, co Ti patří. Nedovolím nikomu, aby Ti ublížil, ani komukoliv z Tvých blízkých. Moje láska a věrnost je nekonečná. Budeš mým vesmírem, mou budoucností, mou radostí. Budeš mým pánem a velitelem a já Tvým dítětem i otrokem. Bez váhání Ti obětuji život. A prosím Tě, neopouštěj mne."

další psí animačky

26. srpna 2007 v 11:03 | kikina |  Pejsanisvatobernardský pes

26. srpna 2007 v 10:54 | kikina |  Pejsani
Svatobernardský pes (Bernardýn)

Název plemene: Svatobernardský pes (Bernardýn)
Oficiální zkratka v ČR: SB
Využití: Služební pes

Číslo standardu FCI: 61 (Švýcarsko)
Skupina FCI: II. - Pinčové a knírači, molossoidní psi, švýcarští salašničtí psi
Sekce FCI: 2 - Molossoidní plemena

Historie

Popis

Svatobernardský pes (Bernardýn)
Výška
Psi měří v kohoutku 70 až 90 cm.
Feny měří v kohoutku 65 až 80 cm.

Váha
50 až 70 kg.

Srst
Hustá a drsná. U krátkosrstých psů přiléhavá, u dlouhosrstých lehce zvlněná a dlouhá.

Zbarvení srsti
Různé odstíny rezavé s tmavými plochami a bílými znaky, také bílé s rezavými znaky.

Povaha
Je to mírumilovný, přátelský, oddaný, poslušný a dobře cvičitelný pes, který miluje děti.

Využití
Hodí se pro záchrannou a pátrací službu, ale je i dobrým hlídačem a rodinným psem.

Svatobernardský pes (Bernardýn)

border kolie

26. srpna 2007 v 10:53 | kikina |  Pejsani
Border kolie

Název plemene: Border kolie (Border Collie)

Oficiální zkratka v ČR: BOC
Využití: Pastýřský pes

Číslo standardu FCI: 297
Skupina FCI: I. - Ovčáci a honáčtí psi
Sekce FCI: 1 - Ovčáčtí psi

Historie
Tento pes vznikl ve druhé polovině 19. století na britsko - skotském pomezí křížením mnoha různých typů anglických ovčáckých psů. Cílem bylo získat psa s co nejlepšími ovčáckými vlastnostmi, což se také povedlo.

Popis
Je to pes obdélníkového formátu a harmonických proporcí, který není ani těžkopádný, ani příliš lehký. Má široký a hluboký hrudník a svalnatý bedra. Hlava má poměrně širokou lebkou a přechod od čela k čumáku je jasně zřetelný. Uši jsou středně velké, vztyčené nebo polovztyčené a pohyblivé. Nohy má silné a svalnaté. Ocas je přiměřeně dlouhý, nízko nasazený a dobře osrstěný.
Border kolie
Výška
Psi mají v kohoutku 47,5 až 55 cm (ideální je 53 cm).
Feny mají v kohoutku má 45 až 53,5 cm.

Váha
V rozmezí 13,5 až 22,5 kg.

Srst
Hustá, delší s měkkou a hustou podsadou.

Zbarvení srsti
Je dovoleno mnoho barev, jen nikdy nesmí převládat bílá.

Povaha
Živý, pozorný, dobře ovladatelný, inteligentní, rychlý, vytrvalý, obratný pes. Je mírný a přátelský k lidem, dětem i zvířatům. Svému pánovi je mimořádně věrný a oddaný. Patří k nejinteligentnějším psům, velmi rád se učí a rád plní jakékoliv příkazy. Miluje svobodný pohyb a dlouhé procházky.

Využití
Je vynikajícím ovčáským psem, ale díky své povaze je i dobrým rodinným psem.

Border kolie

sibiřský husky

26. srpna 2007 v 10:52 | kikina |  Pejsani
Sibiřský husky

Název plemene: Sibiřský husky

Oficiální zkratka v ČR: SH
Využití: Severští psi

Číslo standardu FCI: 270 (USA)
Skupina FCI: V. - Špicové a primitivní plemena
Sekce FCI: 1 - Severští saňoví psi

Historie

Popis

Sibiřský husky
Výška
Psi mají v kohoutku 53,5 až 60 cm.
Feny mají v kohoutku 50,5 až 56 cm.

Váha
Psi váží 20,5 až 28 kg.
Feny váží 15,5 až 23 kg.

Srst
Středně dlouhá, bohatá a s měkkou podsadou.

Zbarvení srsti
Libovolné, ale obvykle je černé, šedé, červené, skvrnité a typická je maska světlé barvy.

Povaha
Je to věrný a přátelský pes, který má rád děti.

Využití
Saňový pes.

Sibiřský husky

zlatý retrívr

26. srpna 2007 v 10:51 | kikina |  Pejsani
Jarní víkend u nás...
Celkový vzhled: symetrický, vyvážený, statný, vyrovnaného pohybu, má laskavý výraz.
Charakteristika: poslušný, inteligentní a vyjadřuje přirozenou pracovní schopnost.
Povaha: laskavý, přátelský a důvěřivý.
Hlava a lebka: vyvážená a dobře stavěná, lebka široká, bez hrubých rysů, dobře sedí na krku, čenich je dobře vyvinutý, široký a hluboký. Délka nosní části je přibližně rovna délce části lebeční, nos je černý.
Oči: temně hnědé, dobře posazené do stran, tmavá víčka.
Uši: střední velikosti, zavěšené přibližně v rovině očí.
Morda: silné čelisti, které mají dokonalý, pravidelný a úplný nůžkový skus, to znamená, že horní řezáky těsně překrývají spodní řezáky a rostou rovně z čelistí.
Krk: dostatečně dlouhý, suchý a svalnatý.
Přední končetiny: jsou rovné s dokonalým kostěným podkladem, ramena dobře přiléhají, má dlouhé lopatky se stejně dlouhým ramenem, což umisťuje končetiny pod tělo. Loketní klouby jsou pevné.
Trup: vyvážený, dobře svázaný, hrudník je prostorný a hluboký. Žebra jsou dlouhá, pružná, hřbet pevný, rovný.
Zadní končetiny: bedra a končetiny jsou silné a svalnaté, dobře utvářená stehna a lýtka, dobře zaúhlené kolenní klouby. Hlezna jsou rovná. Při pohledu zezadu nevytáčejí se ani dovnitř ani ven. Zásadně nežádoucí je kravský postoj.
Tlapy: kulaté, kočičí.
Oháňka: nasazena a nesena ve výši hřbetu, délkou dosahuje ke hleznu, bez kadeře nebo zakroucení na špičce.
Pohyb: živý a energický. Pohyb předních i zadních končetin je přímý a pravidelný. Krok je dlouhý, bez náznaků nepravidelného pohybu předních končetin.
Osrstění: hladké nebo mírně zvlněné s dobrou podsadou, nepropustnou pro vodu.
Zbarvení: jakýkoliv odstín zlaté nebo krémové, nikdy ne červené či mahagonové. Několik bílých chloupků je přípustné pouze na předhrudí.
Velikost: kohoutková výška psů je 56 - 61 cm, fen 51 - 56 cm.
Vady: jakékoliv odchylky od výše uvedených bodů musí být považovány za vady a jejich závažnost musí být vztahována podle stupně projevu vzhledem ke standardu.
Poznámka: psi musí mít dvě zřetelná normální varlata, zcela sestouplá do šourku.

čivava

26. srpna 2007 v 10:48 | kikina |  Pejsani

STANDARD PLEMENE ČIVAVA

Čivava je rychlý, odvážný, živý a pohotový pes, s velikým srdíčkem. Je velice oddaná svým chovatelům, přesto však nadmíru smělá. Čivava je nejmenší pejsek na světě.

ANGLICKÝ NÁZEV:

angl.: Chihuahua; čes.: Čivava

PŮVOD:

Čivava je považován za nejmenšího čistokrevného psa na světě. Svým jménem nese název největšího státu Mexika � Chihuahua. Předpokládá se, že tito malí pejsci žili v dávných dobách divočině a byli obdivováni již Aztéky. Až v 9. století v době Toltecké civilizace byli chyceni, domestifikováni a šířeni místními obyvateli. Představitel tohoto malého pejska � hračky, nazvaný Techichi, který žil ve městě Tula, sloužil jako vzor ke zdobení místní městské architektury. Tyto sošky jsou dnešní Čivavě velmi podobné. V Evropě získala Čivava oblibu zejména díky italské zpěvačce Adelaine Patti, které v roce 1890 prezident Mexika věnoval tohoto malého pejska, ukrytého v kytici květů. Dalším známým příznivcem Čivavy byl Ksavy Kjuga, ředitel tanečního souboru, populárního ve 40. letech 20. století, který s malou čivavou v podpaždí často dirigoval. V současné době využívají specialisté, kteří se zabývají chovem Čivavy, také odebírání psů amerického původu.

POPIS:

Jde o plemeno malých společenských psů. Čivava je droboučký pejsek, kompaktního těla. Důležitým znakem je lebka ve tvaru jablka a jeho poněkud delší ocas, nesený velice vysoko, buď zakřivený nebo zformovaný do půlkruhu, s konečkem směřujícím k bedrům. Délka těla mírně převyšuje jeho výšku v kohoutku. Nicméně je, obzvláště u psů, požadovaný tvar těla do čtverce. U fen je však z důvodu funkce reprodukce mírně delší tvar těla povolen. Čivava má kulatou lebku, ve tvaru jablka, což je pro toto plemeno charakteristickým znakem (preferuje se bez lupínku, ačkoliv malý lupínek na hlavě je povolen). Stop je dobře značený, široký a hluboký. Nos je mírně kratší, směřující mírně nahoru, povolen v jakékoliv barvě. Čenich je krátký, z pohledu ze strany rovný, široký v kořeni, ke konci se zužuje. Rty má mírné, dobře uzavřené. Líce jsou jen mírně vyvinuté. Oči jsou velké, velmi výrazné, avšak nevyčnívají, upřednostňovány jsou tmavě zbarvené. Světlé oči jsou přípustné, ne však požadované. Uši má velké, vzpřímené, široce otevřené, u kořene široké, postupně se zužují k jejich mírně kulatému konci. Ve stavu odpočinku jsou nakloněné do úhlu 45 stupňů. Krk je mírně klenutý, střední délky, u psů je silnější, než u fenek., vždy však bez laloku. U dlouhosrsté Čivavy je přítomnost bohatého �límce� kolem krku vysoce žádaná. Tělo má kompaktní, dobře stavěné, s jen mírně značeným kohoutkem. Záda jsou krátká a jemná. Hrudník je široký, hloubkou dosahuje až k loktům. Volné či ochablé břicho je povolené, ne však požadované. Ocas je vysoko posazený, vzhledem rovný, mírné délky, u kořene široký, směrem ke konci zašpičatělý. Držení ocasu je důležitým znakem plemene. Jeho osrstění závisí na druhu plemene, je však vždy v souladu se srstí na těle. Srst u dlouhosrsté Čivavy vytváří na ocase krásný �chochol�. Stylem chůze je Čivava aktivní, kroky má dlouhé a pružné, s dobrým dosahem. Z pohledu zezadu by se měly zadní nohy pohybovat navzájem jedna k druhé téměř rovnoběžně. Pohyb je však vždy volný a pružný, se vzpřímenou hlavou, bez viditelného úsilí.

VÝŠKA:

Čivava má v kohoutku v rozmezí 15 až 23 cm. (Standard FCI výšku neuvádí.)

VÁHA:

Čivava má ideální hmotnost v rozmezí 1,5 až 3 kg. Jedinci vážící nad 3 kg jsou diskvalifikováni.

SRST:

Čivava má 2 druhy srsti: 1.)krátko-srsté: Srst je krátká, všude po těle těsně přiléhající. Pokud zde existuje podsrstí, je srst poněkud delší. Řídká srst na krku a břiše je povolena. Je mírně delší na krku a ocasu, kratší v obličeji a na uších. Srst je lesklá, její struktura je měkká. Bezsrstí psi nejsou tolerovaní. 2.)dlouho-srsté: Srst by měěla být jemná a hedvábná, hladká nebo mírně zvlněná. Požadované je ne příliš husté podsrstí. Srst je delší, na uších, krku, zádi, na zadní straně zadních i předních noh, na tlapkách a na ocase. Psi s dlouhou vlající srstí nejsou akceptováni. Zbarvení je přípustné všech barev, ve všech možných odstínech.

CHARAKTER:

Čivava je rychlý, velmi odvážný, živý a pohotový pes. Je velice oddaná svým chovatelům, přesto však nadmíru smělá. Dává přednost společnosti psů i lidí. Pokud ji dráždíte, může pokousat Vás i Vaše dítě. V základě je však Čivava nádherným společníkem a nenahraditelným přítelem pro milovníky maličkých psů.

PÉČE:

Čivava má srst ne péči nenáročnou � stačí ji občas měkkým kartáčkem vykartáčovat. Občas mívá nehezké stopy po slzách, proto ji pečujte o oči speciálními kapkami. Čivava je velice citlivá na zimu a průvan, proto se o ni během zimních měsíců ohleduplně starejte.

PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:

Čivava se průměrně dožívá 12 až 14 let.

VYUŽITÍ PŮVODNÍ:

Společník.

VYUŽITÍ DNES:

Společník.

PLEMENO:

FCI IX. - Společenská plemena a toy Sekce 6 � Společenští psi. Bez pracovní zkoušky.